Фінансовий результат угоди між Україною та США з’явиться не раніше ніж через 10 років.
Про це повідомляє агентство Reuters, з посиланням на оцінки експертів галузі.
Угода про надра не дасть швидкого прибутку через війну та відсутність інфраструктури
Головною проблемою реалізації українсько-американської угоди про надра аналітики називають нестабільну ситуацію в країні. Це ускладнює запуск нових рудників.
Так, глава відділу корисних копалин компанії Benchmark Minerals Intelligence Адам Вебб зазначив: мрії про швидкий видобуток корисних копалин в Україні виглядають нереальними. Він вважає, що в умовах війни складно переконати інвесторів вкладати кошти, коли в інших країнах — без бойових дій — відкрито доступ до стратегічної сировини.
На думку Вебба, навіть у стабільних державах із розвиненою гірничодобувною інфраструктурою, підготовка до видобутку триває від 10 до 20 років.
Доповнюючи тему, експерт компанії CRU Вілліс Томас наголосив, що процес переходу від відкритого ресурсу до промислово придатного резерву потребує років і значного фінансування.
Агентство підкреслює: значна частина українських родовищ не має достатньої геологічної бази для оцінки рентабельності. Крім того, руйнування інфраструктури — енергосистеми, доріг, логістичних вузлів — ставить під сумнів навіть середньострокові перспективи.
Нагадаємо, що міністр економіки України Юлія Свириденко та глава Мінфіну США Скотт Бессент підписали угоду про створення спільного інвестиційного фонду.
Раніше повідомлялося, що США відмовилися від ролі посередника у перемовинах між Україною та Росією.
+ Немає коментарів
Додайте свій