Криза у вугільному секторі Росії вийшла за межі галузі й паралізувала транспортну систему країни.
Про це повідомила Служба зовнішньої розвідки України, зазначивши, що системні збої у вуглевидобутку призвели до суттєвих проблем у залізничних перевезеннях.
Провал експорту вугілля паралізував залізничну систему РФ
СЗРУ повідомляє, що обсяги транспортування російського вугілля на експорт — до портів Азовського, Чорного та Балтійського морів суттєво зменшилися.
Аналітики розвідки вважають, що провал у виконанні контрактів став головним фактором обвалу перевезень. За їхньою інформацією, вугільні компанії не змогли забезпечити майже третину від обсягів, попередньо замовлених для транспортування.
Внаслідок цього, “російська залізниця” вимушена утримувати сотні тисяч вагонів, що не використовуються. Так, станом на квітень 2025 року кількість “пустих” вагонів перевищила 295 тисяч одиниць.
Ця ситуація створює додаткове навантаження на інфраструктуру та різко збільшує витрати на обслуговування. Водночас вона демонструє критичні розриви у внутрішньому ланцюгу постачань, який не витримує санкційного тиску та скорочення експорту.
Фахівці СЗРУ вважають, що в разі збереження нинішньої динаміки вугільна промисловість Росії може зіткнутися з системним обвалом, що неминуче торкнеться і транспортної логістики загалом.
У звіті також зазначено, що обсяги вантажоперевезень у 2024 році впали до мінімального рівня за останні 15 років. Цю тенденцію ускладнює не лише економічна ізоляція, а й хронічний дефіцит робочої сили та тягового рухомого складу.
Проблеми посилились на тлі спроб Москви переформатувати торговельні маршрути в напрямку Азії.
Нагадаємо: Європейський Союз опрацьовує правові механізми, які дозволять компаніям-членам розривати довгострокові газові контракти з російськими постачальниками без сплати компенсацій. Це відбувається у межах стратегії ЄС з повної відмови від російських енергоносіїв до 2027 року, яка передбачає також зупинку закупівель скрапленого природного газу.
Раніше повідомлялося, що Мінекономіки України відкидає версію про борг перед США в угоді про надра.
+ Немає коментарів
Додайте свій